Czy czujesz się już doświadczonym nurkiem, który jest w stanie wziąć odpowiedzialność za innych nurków? A może rozważasz przyszłą karierę instruktora nurkowania? Albo po prostu chcesz nauczyć się nowych umiejętności na kolejnym poziomie- kurs Divemaster’owski to bardzo dobra decyzja.
Celem programu jest nauczenie przyszłych przewodników, bezpiecznego prowadzenia i nadzoru nad grupami pod wodą, oraz odpowiedzialnej asekuracji podczas asystowania instruktorom, przy prowadzonych przez nich szkoleniach. Pozytywnie zakończony program Divemaster otwiera drogę do udziału w szkoleniu instruktorów.
Na kursie intensywnie powtórzymy wszytko w zakresie kursów OWD, AOWD, Rescue i Deep. W końcu jako Divemaster powinieneś/powinnaś być w stanie zaprezentować te umiejętności na najwyższym poziomie!
Skupimy się też na umiejętnościach ratowniczych i sytuacjach awaryjnych – prowadząc grupę może wydarzyć się mnóstwo rzeczy, na które musisz być gotowy/a.
Kurs divemasterowski to kurs inny niż dotychczasowe. Kurs może potrwać miesiąc, może potrwać pół roku. Wszystko po to, żebyś po tym kursie był/a w stanie swobodnie prowadzić grupy nurkowe. Także oprócz części typowo umiejętnościowej przygotuj się na organizowanie wyjazdu, zebranie grupy i dopilnowanie wszystkiego co zazwyczaj „robi ktoś inny”.
Szkolenie odbywa się w znanej Ci zapewne konfiguracji – skrzydło i długi wąż.
Wymagania:
- Wiek 18 lat
- Zaliczenie wstępnego testu z wiedzy, w zakresie nurkowania rekreacyjnego
- Umiejętność poruszania się stylami: kraul, modyfikowany kraul, frogkick, modyfikowany frogkick
- Minimum stopień Rescue / Deep Diver lub równoważne innej organizacji (np. Rescue Diver+Deep Diver), Nitrox Diver, Twinset Diver lub Sidemount Diver. Zalecany jest stopień Advanced Nitrox Diver lub ekwiwalent. Jeżeli szkolenie jest prowadzone w wodzie o temperaturze poniżej 13 stopni Celsjusza wymagany jest kurs Dry Suit Diver oraz umiejętność jego obsługi.
- Przeszkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, ukończone nie później niż 2 lata przed rozpoczęciem szkolenia Divemastera. Zalecane szkolenie ratownika tlenowego.
- Zalogowanych minimum 100 nurkowań o łącznym czasie, nie krótszym niż 50 godzin.
- Zaliczenie wstępnych umiejętności pływackich.
Po zakończonym kursie pomożemy z ubezpieczeniem OC, które na tym poziomie jest już rozsądną koniecznością.
Cena: 3500zł









