Mapa niedostępna

Data/godzina
Date(s) - 12/08/2022 - 15/08/2022
Cały dzień

Kategorie


W sierpniu chcielibyśmy Was zaprosić na nietypową Hańczę – w wydaniu turystyczno nurkowym.

Nasz plan zakłada tylko nocne nurkowania – w dzień zwiedzamy niedalekie okolice i jedziemy do przepięknego i jedynego w swoim rodzaju Wilna.

Plan:

Piątek – poranny wyjazd i popołudniowy przyjazd do najlepszego ośrodka w Blaskowiźnie. Kwaterunek i nocne nurkowanie

Sobota – wycieczka do Wilna (mamy około 250km w jedną stronę), wieczorem nurkowanie dla chętnych

Niedziela – wycieczka po niedalekich atrakcjach Suwalszczyzny (do ustalenia), wieczorem nurkowanie dla chętnych

Poniedziałek – Śniadanie, Stańczyki, obiad i wyjazd

///

Nurkowaliście już nad Hańczą ? To najgłębsze jezioro w Polsce 108,5 m. jednym z ciekawszych miejsc do nurkowania nad tym jeziorem jest miejscowość Błaskowizna. Na końcu tej miejscowości znajdują się tak zwane parkingi 1,2,3 są to miejsca gie zatrzymują się nurkowie. Parking nr 3 jest to fajna miejscówka do przeprowadzenia ćwiczeń i szkoleń. Jest tam kilka oporenczowanych platform i kilka zatopionych artefaktów np wielki żubr, które nadają temu miejscu podwodnego uroku. Parking nr 2 jest to bardziej wymagające miejsce o bardzo stromych zboczach i bardzo stromym zejściu. Nurkując z tego parkingu możemy podziwiać piękne ścianki podwodne, tętniące życiem szczególnie nocą. Parking nr 1 to kultowe miejsce na którym wszyscy chcą zanurkować i zobaczyć dłubanki które leżą na głębokości ok 40 m
https://nurekamator.pl/dlubanki-i-glebiej-nurkowanie-hancza/ tu możecie dowiedzieć się więcej na ten temat.
Żeby mieć dużą satysfakcje z nurkowania na Hańczy trzeba dobrze to zaplanować, najlepsze nurkowania to nurkowania nocne gdzie na ściankach tętni życie nocne. spotykamy ogromne raki sygnałowe które krzątają się w swoich jaskiniach, od czasu do czasu możemy zobaczyć duże miętusy i szczupaki a i czasami zdarza się ładny sum. Nurek na każdym poziomie znajdzie tu coś dla siebie i będzie zadowolony.

Nocujemy w zaprzyjaźnionym gospodarstwie agroturystycznym gdzie karmią nas swojskim jadłem, kto już był tam z nami to wie że żartów tam nie mam jeńców się nie bierze. Gospodarz w przerwie od nurkowania nas karmi i nabija nam butlę. do dyspozycji mamy kilkanaście pokoi o różnej konfiguracji łózek, w każdym pokoju znajduje się łazienka z prysznicem. Przy domu znajduje się duży parking dla naszych aut, kilka pomieszczeń do suszenia sprzętu, ławki stoliki na zewnątrz i pomieszczenia w środku gdzie można odpocząć i porozmawiać.

Jeśli mamy czas i ochotę okolica jest piękna jest możliwość zorganizowania wycieczek w bardzo ciekawe miejsca:

 

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.